Moda dla mężczyzn
Większość znanych i powszechnie rozpoznawalnych elementów mody lat siedemdziesiątych dotyczy raczej damskich ubiorów. Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej najchętniej wyrażają swoje zainteresowanie dla modowych trendów.
Nie oznacza to jednak, że hipisowska moda męska nie jest godna zainteresowania. Wręcz przeciwnie – warto wiedzieć, jakie elementy można przypisać stylizacjom ówczesnych mężczyzn.
Co ciekawe, wiele trendów było wspólnych dla obu płci. Możemy zaliczyć tutaj przede wszystkim skłonność do noszenia długich, rozpuszczonych włosów.
Nie były utożsamiane z niedbalstwem czy określonymi gatunkami muzyki, ale raczej z manifestowaniem swojego pragnienia wolności. Mężczyźni bardzo chętnie wkładali też spodnie – dzwony.
Nikogo nie dziwiły szerokie nogawki czy rozmaite, przykuwające uwagę zdobienia. Charakterystyczne dla lat siedemdziesiątych było noszenie koszul z kołnierzykami o przedłużonych rogach.
Z czasem coraz większą popularność zdobywał również styl disco, związany z połyskliwymi tkaninami i występem Johna Travolty w „Gorączce sobotniej nocy”.
Polecane artykuły
Pokój z pasją?
Kilkulatek zwykle ma już swoje niewielkie pasje – potrafi wskazać ulubiony kolor, ukochane postacie z bajki czy zabawki, których nie oddałby za nic w świecie. Zdarza się, że rodzice, którzy urządzają dziecięcy pokoik, biorą pod uwagę zainteresowania swojego malucha. Czy to dobra decyzja? To zrozu
Dom przyjazny noworodkom
Noworodki z zasady nie mają zbyt wielu wymagań w kwestiach mieszkaniowych. Często zdarza się, że nie mają jeszcze własnego pokoju, bo go najzwyczajniej w świecie nie potrzebują. Świetnie za to czują się w kąciku w sypialni rodziców. Niezależnie od tego, czy masz możliwość wygospodarowania osobneg