Halucynoza alkoholowa
Jednym z wielu zaburzeń psychicznych, które występują wśród alkoholików jest halucynoza alkoholowa. Wyróżniamy halucynozę: – ostrą, która trwa kilka dni; – pod ostrą, która trwa kilka tygodni; – przewlekłą, która trwa do końca życia.
Przyczyną powstawania choroby jest oczywiście picie alkoholu przez wiele lat, jednak niewyjaśniony zostaje mechanizm powstawania zaburzeń. Ostrą halucynację traktujemy, jako jeden z objawów abstynencyjnych, co oznacza, że pojawia się dopiero po zaprzestaniu picia alkoholu.
Możemy wyróżnić trzy rodzaje objawów w halucynozie: omamy słuchowo-słowne (chory słyszy głosy), urojenia oraz nieuzasadniony lęk. Objawy pojawiają się nagle.
Chory mimo wszystko jest świadomy tego, co się z nim dzieje, pamięta kim jest i jak zaczęła się jego choroba. U alkoholików często również występuje depresja, czyli stan obniżonego nastroju.
Stany depresyjne często pojawiają się w momencie, gdy alkoholik przestaje pić, mogą one również zapowiadać na przykład majaczenie.
Polecane artykuły
Pokój z pasją?
Kilkulatek zwykle ma już swoje niewielkie pasje – potrafi wskazać ulubiony kolor, ukochane postacie z bajki czy zabawki, których nie oddałby za nic w świecie. Zdarza się, że rodzice, którzy urządzają dziecięcy pokoik, biorą pod uwagę zainteresowania swojego malucha. Czy to dobra decyzja? To zrozu
Dom przyjazny noworodkom
Noworodki z zasady nie mają zbyt wielu wymagań w kwestiach mieszkaniowych. Często zdarza się, że nie mają jeszcze własnego pokoju, bo go najzwyczajniej w świecie nie potrzebują. Świetnie za to czują się w kąciku w sypialni rodziców. Niezależnie od tego, czy masz możliwość wygospodarowania osobneg