Czy masz objawy abstynencyjne?
Do objawów abstynencyjnych zaliczamy: nadciśnienie tętnicze, drżenia mięśniowe, tachykardię, wymioty, nudności, biegunki, rozszerzenie źrenic, bezsenność, wysuszenie śluzówek, zaburzenia snu, wzmożoną potliwość oraz lęki. Nie zapominaj, że każde spożycie alkoholu pozostawia ślad w ludzkim organizmie.
Jeżeli nie jesteś uzależniony od trunków alkoholowych, następnego dnia po spożyciu czujesz się po prostu chory. Występują u ciebie bóle głowy, rozdrażnienie, niezdolność do dłuższego wysiłku fizycznego i umysłowego – kłopoty z koncentracją, nudności, a nawet wymioty.
Są to oczywiście objawy kaca. U osób, które są uzależnione od alkoholu do objawów zatrucia (kaca) dołączają się objawy tak zwanego zespołu abstynencyjnego.
Kiedy pojawiają się objawy zespołu odstawienia? Zespół ten pojawia się po kilku latach regularnego picia alkoholu. Dokuczliwe objawy zespołu można zaobserwować w czasie trzeźwienia.
Organizm uzależnia się od alkoholu – po latach systematycznego picia jest on niezbędny do„prawidłowego ”funkcjonowania organów!.
Polecane artykuły
Pokój z pasją?
Kilkulatek zwykle ma już swoje niewielkie pasje – potrafi wskazać ulubiony kolor, ukochane postacie z bajki czy zabawki, których nie oddałby za nic w świecie. Zdarza się, że rodzice, którzy urządzają dziecięcy pokoik, biorą pod uwagę zainteresowania swojego malucha. Czy to dobra decyzja? To zrozu
Dom przyjazny noworodkom
Noworodki z zasady nie mają zbyt wielu wymagań w kwestiach mieszkaniowych. Często zdarza się, że nie mają jeszcze własnego pokoju, bo go najzwyczajniej w świecie nie potrzebują. Świetnie za to czują się w kąciku w sypialni rodziców. Niezależnie od tego, czy masz możliwość wygospodarowania osobneg